25.10.11 úterý - první den

Laďa nás ráno veze do Zábřehu na Moravě.
V Praze jsme o 10 minut později, protože nevíme, jak se nejlépe dostat k autobusu na letiště, tak nám autobus ujede. Další jede za půl hodiny. Na letišti jsme v 9,10. Vůbec nic se neděje. Na odbavení jsou velké fronty a tak si vystojíme frontu na odbavení zavazadel a letenku. Potom to jde už rychle, osobní kontrola a jdeme do letadla. V letadle jsme zažily překvapení, kdy Míla si dala kafe a oni po ni chtěli 3 Euro. V letadle jsme nedostali žádné pití ani jídlo.

Z Prahy jsme odlétali za mlhy, tak jsme nic neviděli, zato při přistání v Antályi byl krásný pohled na krajinu.

Vyzvedneme si zavazadla a hned jsme směrováni k autobusům. Je jich tam 5. Nám byl přidělěn autobus 24 s průvodkyní Kristýnou, tureckým průvodcem Ibrahimem a řidičem Alim. Tímto autobusem budeme jezdit celý týden.

Hned po příjezdu na hotel nám jsou dány klíče od pokojů a jdeme se ubytovat. S Mílou si objednáváme tureckou lázeň s olejovou masáží za 25 Euro. Nejdřív nám jde Kristýna ukázat kam půjdeme a vysvětlí nám co nás čeká. Masáž máme v 18 hodin, tak máme dost času se jít projít kolem hotelu.

Nejdřív jdeme do sauny kde se trošku prohřejeme, potom nás převedou do místnosti vyložené mramorem. Je tam velký kulatý vyhřívaný mramorový stůl. Nejdříve nás celé polijí vodou, potom položí na mramorový stůl. Vydrhnou nás drsnou masážní žínkou, kterou odstraní z celého těla starou kůži, potom nás polijí mýdlovou vodou a důkladně namydlí a následuje masáž, při níž je třeba se celkově uvolnit. Masírují i břicho. Po masáži nás opláchnou, zabalí do ručníku a jdeme si chvilku odpočinout na lehátko. Tam dává odpočívajícím masku na obličej, tak nám ji za 5 Euro nabízí taky. Vůbec si nerozumíme, tak nám jeden angličan vysvětluje, co nám nabízí. Necháme si ji dát. Když si užívat tak se vším.

Potom si nás odvádí do další místnosti, kde nám dělají olejovou masáž. Prostě zážitek. Opravdu jsme si to užily. Všechen olej mi krásně vsáknul do pokožky.

Večeře jsou švédským stolem. Dáváme si lehkou večeři a jdeme brzo spát.