Cestovní program

1. den: Přílet do Antalye
Let z Prahy do Antalye. Odlet v 11. hodin. Po příletu Vás přivítá Váš průvodce a v hotelu Vás pak ještě jednou srdečně pozdraví přípitkem na uvítanou.
Přenocování v oblasti Antalye.

2. den: Myra
Tento výlet Vás povede podél pobřeží, odkud se Vám otevřou nádherné výhledy. Brzy dorazíte do Myry. Zde navštívíte skalní hroby, které patří k nejúchvatnějším pozoruhodnostem Turecka. V Myře stojí také kostel sv. MIkuláše, ve kterém byl svatý Mikuláš pohřben.
Přenocování v oblasti Mugly.

3. den: Lýkie
Dnes podnikneme nádhernou plavbu po vodách zarostlých rákosím v oblasti Dalyan. Pouze lodí se lze také dostat k pláži Iztuzu, nazávané též Želví pláž, na konci laguny. Zde si dáme pauzu na koupání a poplujeme zpět ke břehu.
Zájezdovým autobusem budeme pokračovat do Kusadasi, kde strávíme následující 2 noci.

4. den: Efez
Dnes navštívíme Efez - jedno z míst, kde se soustřeďuje největší počet vykopávek na světě. Základy města se zachovaly mimořádně dobře. Poté si prohlédneme baziliku sv. Jana, významnou byzantskou stavbu.

5. den: Antické lázně Hierapolis, Pamukkale
Cesta nádherným meandrem do Pamukkale, česky "Bavlněného zámku". Už zdálky jsou vidět sněhobílé sintrové terasy, které vznikly usazováním stékající termální vody. Máte možnost vyzkoušet si tuto termální vodu "na vlastní kůži".
Ruiny skvostného města Hierapolis se rozprostírají nad sintrovými terasami. Můžete se obdivovat umu a fantazii našich předků, vše tu máte jako na dlani.
Termální voda v bazénu je Vám k dispozici přímo v hotelu. Přenocování v Pamukkale.

6. den: Antalya
Z Pamukkale budete projíždět krásnou krajinou, jejíž dominantou je pohoří Taurus, zpět do Antalye. Po cestě navštívíte tkalcovnu koberců, ve které se seznámíte s celým postupem výroby koberců. Večer Vás čeká zvláštní vrchol této cesty: pozveme Vás na náš velký děkovný galavečer. Oblíbená kapela se postará o dobrou náladu mezinárodní hudbou. Prožijte s námi fantastický galavečer s živou zábavou, nápoji a půlnočním bufetem
Přenocování v oblasti Antalye

7. den: Antalya
Dnes navštívíte Antalyi, jedno z nejkrásnějších měst turecké riviéry. Kromě jiného uvidíte symbol města, "flétnový" minaret "Yivli Minare". Při procházce městem se nabízejí možnosti nákupů, zejména šperků a koženého zboží. Konec cesty bude završen naší návštěvou známých vodopádů Kursunlu.
Přenocování v oblasti Antalye.


8. den: Cesta domů
S nádhernými zážitky nastoupíte ke zpátečnímu letu do Prahy už 7. hodin ráno.